Doğu Türkistan'ın Sesi Dergisinin 4.Sayısı Çıktı !

Tarih : 07/11/2014

2014 yılı Ocak ayında uzun bir aradan sonra yeniden yayınlanmaya başlanan derginin 4. Sayısı okuyucularıyla buluştu. Dergide Vakıf Başkanı Eser Saka Türkistanlı’nın “Orta Asya’dan Yükselen Çığlıkları Dünya Duymuyor mu?” başlıklı yazısı yanında Erkin Apltekin’in “Uluslar Arası İnsan Hakları Beyannamesi Ve Temsil Edilmeyen Milletler” , Yrd. Doç. Dr. Ömer KUL ” Gözden Irak Olan Gönülden de mi?” , Doç. Dr. Erkin Ekrem ”Doğu Türkistan’da Şiddet Olayları: Sorunlar ve Çözümler”, Doç. Dr. Abdülhamit Avşar ” Unutulan Uygurlar” yayınlanan makaleler arasında.

Yayınlanmış haber başlıklarında ise;

  • ”Uygurlar’a Oruç Ve Teravihin Yasaklanması
  • "Kaşgar’da Çatışma: 5 Ölü, 2 Yaralı”,
  • ”Çin, 13 Uygur’u Daha İdam Etti.”,
  • ”Çin, Tekbir Getiren 5 Müslüman Uygur’u Daha katletti.” 

başlıklı haberler ile Doğu Türkistan’da son 4 aylık süre zarfında yaşanan insanlık dışı olaylara şahit olduğumuz dergide yayınlanmıştır. Ayrıca Doç. Dr. Ali Yılmaz hocanın kaleminden “Dinimiz İslam” köşesinde “Eshab-ı Kiram Kimdir? Onları Sevmek Neden Önemlidir” isimli yazısı okuyucularla buluşmuş.Emeği geçenlere bu vesile ile teşekkür ediyor, derginin gittikçe artan takipçi sayısının daha da artmasını temenni ediyoruz.

Yurt içi ve dışından abone olanlara gönderilen dergiye abone olmak isteyenlerin, kulomer@gmail.comadresinden irtibat kurmaları gerekmektedir.
Saygılarımızla
Doğu Türkistan Vakfı Haber Merkezi


DERGİMİZ


Bekleyiniz


2014 dtv Her hakkı saklıdır.