ÇİN’DEN BİR ZULÜM DAHA: TESETTÜRLÜ HANIMLAR........

Tarih : 12/05/2016 15:05

ÇİN’DEN BİR ZULÜM DAHA: TESETTÜRLÜ HANIMLAR KEFALETE VERİLİYOR.

İşgalci Çin yönetimi esareti altında tuttuğu Doğu Türkistan’da Uygur Türkü hanımlarının tesettürlü ve dinimizin hükümlerine uygun giyinmelerini önlemek için akla hayale gelmeyen hukuk dışı ve Nazi’lerin tipik bir uygulaması olan toptan cezalandırma yöntemini uyguluyor.

Sosyal medyada yayınlanan aşağıdaki belgede tesettüre uygun kıyafet giyen ve Cilbap kullanan Müslüman Hanımlar Uygur devlet Memurlarının kefaletine veriliyor. Tesettür ve Cilbap yasağına uymaması halinde kendisinin idari ve adli soruşturmalara tabi tutulacağını ve para cezası ödeyeceğini peşinen kabul ediyor.

Aşağıda yayınladığımız belge Hoten Vilayeti, Merkez Hoten ilçesine bağlı Tevekkül Kenti yönetim birimine aittir. Belgenin Türkiye Türkçesine aktarımı ise şöyle;

TEVEKKÜL YİZA YÖNETİMİNİN TESETTÜRLÜ HANIMLARIN KENT’TEKİ DEVLET MEMURLARINA KAFALETE VERME ANLAŞMASI

Taahhüt eden: Hoten Merkez, Hoten İlçesi Tevekkül kenti İlkokulu öğretmeni Oğulnisa Âlim.

Aşağıda belirtilen bütün yükümlülüklerin eksiksiz olarak yerine getirmeyi öz taahhüdüm altına imzam ile kabul ediyorum.

1.- Kent Üst yönetimi ve yetkililerin “Ruypaş= Ropaş’ların(Cilbap ve Tesettürlü giyinenlerin) giyilmesinin önlenmesi  ve bu tür giyim ve kuşakların yasaklanmasına dair  talimat ve belgelerinin (Hüccetlerine) ruhuna uygun hareket edeceğimi ve kent yönetim ve Rehberliğinin bütün emir ve talimatlarına harfiyen uyacağım.

2.-Şahsen taahhüt ettiğim Tevekkül Kent Yengiyer(Yeniyer)Köyü sakinlerinden Tesettürlü  giyinen ve Cilbap takan Bayan Amanhan Sadullah’ın  bu kıyafetlerini tekrar giymemesini ve yüzünü açarak toplumda yer almasını ve bundan sonra da tekrar yüzünü kapatmamasını (Tesettürlü olmamasını) temin edeceğim.

3.-Yukarıda imzam ile taahhüt ettiğim hususlara aykırı bir eylem sadır olduğu takdirde Tevkkül Kenti Din’e Rahberlik  Etme Gurubu 2013 /05 No.lu  genelge ve talimatnamesi gereğince 100-500 Yuan arasında Sorumsuzluk  para cezası ödemeyi peşinen kabul ediyorum.

4.- Ayrıca bunlardan başka Üst Yönetim Birimlerimizin siyasi yönden bana uygulayacakları her türlü idari ve adli  cezaları şimdiden kabul ettiğimi  kabul ve taahhüt ederim.

Taahhüt  eden ve Kefil Olan

Oğulnisa Alim

Uzmanlar, İşgalci Çin yönetiminin bu son uygulaması ile Devlet memuru olarak kendilerine hizmet ettirdikleri Uygur Memurlarını bu zulümlerine  ortak etmek  ve insanlık dışı menfur uygulamalarında onları maşa olarak kullanmak ve böylece Uygur Türkleri arasında bir birlerine karşı kin ve nefret duygularını körüklemek suretiyle birbirlerine düşman etmek sinsi  amacı taşıdıkları noktasında birleşiyorlar.

Kaynak: http://www.uyghurnet.org/33142-2/ 


HABERLER

ACİL DUYURU......................
Yayın Tarihi: 01/09/2016 08:09
DEMOKRASİ VE ŞEHİTLER MİTİNGİ
Yayın Tarihi: 06/08/2016 05:08
Nevzat Yalçıntaş Hocamız vefat etti....
Yayın Tarihi: 17/07/2016 17:07
ÇİN, İNSANLARIN ORGANLARINI SATARAK ....
Yayın Tarihi: 25/06/2016 16:06

Bekleyiniz


2014 dtv Her hakkı saklıdır.