Nevzat Yalçıntaş Hocamız vefat etti....

Tarih : 17/07/2016 17:07

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş’ın vefat ettiğini açıkladı.

Twitter hesabından bir açıklama yapan Kurtulmuş, “Muhterem Nevzat Yalçıntaş Hocamız vefat etti. Allah rahmet eylesin, mekânını cennet eylesin. Ailesi ve tüm yakınlarına sabır diliyorum” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN VE GÜL'ÜN HOCASIYDI

21 ve 23. Dönem Milletvekilliği görevinde de bulunan Yalçıntaş, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da Milli Türk Talebe Birliğinde hocalığını yapmıştı. Nevzat Yalçıntaş 83 yaşındaydı.

Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş'ın özgeçmişi

1933 Yılında Ankara' da doğdu. İstanbul Yüksek Ticaret ve İktisat Okulu'nu bitirdi, Fransa Caen Üniversitesi'nde Doktora, İngiltere Londra Üniversitesi London School of Economics and Social Sciences'de Doçentlik Çalışmaları yaptı. DSİ ve DPT'de Yönetici, TRT Genel Müdürlüğü, Türkiye Gazetesi Başyazarlığı, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Öğretim Üyeliği, Tercüman Gazetesi Yazarlığı, İki Dönem İstanbul Milletvekilliği ile AGİTPA Türk Grubu Başkanlığı yaptı. Evli ve 2 Çocuk babasıydı.

Doğu Türkistan ve Türk Dünyasının yılmaz savunucusuydu. Vakfımızın şeref kurulu üyesi büyüğümüz, ağabeyimiz ve her daim yardımını esirgemeyen gönül dostumuzu kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Kederli ailesine, dostlarına, Doğu Türkistan camiasına sabırlar diliyoruz.

Kaynak: http://www.turkiyegazetesi.com.tr/gundem/386414.aspx 


HABERLER

İLHAM TOHTİ İÇİN KONFERANS DÜZENLENİYOR...
Yayın Tarihi: 10/05/2016 16:05
UYGUR MİLLİ ŞAİRLERİ ABDULHALİK UYGUR
Yayın Tarihi: 10/05/2016 16:05

Bekleyiniz


2014 dtv Her hakkı saklıdır.